1,254,014

132
מדריך עסקים
קניות בניית אתרים קופונים מדריך עסקים
מאמרים אחרונים באתר:

קופונים בלעדיים
לגולשי ביז אינפו:

5% הנחה!

הצג קופון | אתר

8% הנחה!

הצג קופון | אתר

חולצה מתנה לנרשמים חדשים!

הצג קופון | אתר

תיק ספר עם תמונת הילד מתנה!

הצג קופון | אתר

בימים הקרובים יתעדכן אזור זה עם קופונים בלעדיים לגולשי ביזשופ.

קופונים נוספים

מיסטיקה
 

מיסטיקה

אסטרולוגיה  נומרולוגיה  קבלה  קריאה בכף היד 
קריאה בקפה 
קצת על מיסטיקה
 

מיסטיקה – מיוונית: מיסטיקוס – הוא השם הכללי לכל מה שמתייחסים אליו בימינו כתורת הנסתר, כלומר: כל תחומי הפעולה, ההשפעה וההבנה שאינם נסמכים על תופעות מדעיות ברורות אשר ניתנות לצפיה, להסבר ולשחזור. מיסטיקה הוא מושג רחב מאד, שמעצם טבעו איננו ניתן להגדרה ברורה, ולכן נכללים במושג מיסטיקה שלל תופעות ומגוון מקצועות.

מיסטיקה בצורותיה השונות שימשה עוד בימי העולם העתיק להסבר של תופעות שלא היו מובנות לאדם, ומבחינה זאת, מיסטיקה איננה שונה בהרבה מיורשותיה המאוחרות יותר – הדתות. מיסטיקה גם היתה דרכו של העולם העתיק להתנבא ולחזות את העתיד, ולכן היו "מומחי" מיסטיקה בעלי השפעה גדולה בחצרות השליטים. לא מוגזם לומר, כי מיסטיקה שיחקה תפקיד מפתח בהחלטות מדיניות וצבאיות שעיצבו את פני העולם העתיק ולכן את מהלך ההיסטוריה כולה. בעידן המודרני, בו כמעט כל תהליך יכול להיות מוגדר ומוסבר, נדמה היה כי מיסטיקה תהיה נחלת העבר – ולא היא. דומה כי דווקא היכולת המדעית להבין את הסביבה, להסביר אותה, להשפיע עליה ולחזות את העתיד להתרחש מבליטה ביתר שאת את אותם תחומים שעדיין אין להם הסבר מדעי מובהק ומוכח. לא יפלא איפוא כי דווקא בימינו זוכים תחומי מיסטיקה שונים לפריחה ולשגשוג, אסכולות מיסטיקה שונות מקובלות בקרב אוכלוסיות רחבות, ופרקטיקות של מיסטיקה אינן מוסתרות אלא פועלות בגלוי וזוכות לקהל לקוחות גדול.

מה נכלל בתחומים של מיסטיקה כפי שאנו רואים אותה היום? מיסטיקה כוללת אסטרולוגיה, נומרולוגיה וקבלה; מיסטיקה כוללת גם קריאה בכף יד, קריאה בקפה וקריאה בקלפי טארוט; מיסטיקה משמעותה שימוש בקמיעות, לחשים וסגולות למיניהן; מיסטיקה מייחסת משמעות והשפעה לגבישים, קריסטלים ואבנים מיוחדות; מיסטיקה במובנה הרחב כוללת גם תורות סביבתיות כמו פנג-שוי וטכניקות ריפוי כמו רייקי; ויש אף המכניסים תחת כנפי מיסטיקה תחומים כמו מדיטציה ויוגה.

תחום מיוחד של מיסטיקה שהיה שנוי במחלוקת מאז ומעולם הוא התחום של תקשור – יצירת קשר עם ישויות עלומות ועם רוחותיהם של אנשים שעברו מן העולם. תחומי תקשור מסוימים נראים גם בימינו קשים להבנה ול"הצדקה" כעיסוק רציני – תקשור עם עולמות אחרים, תקשור עם רקיעים וספירות אחרות, תקשור עם חוצנים, תקשור עם רוחות המתים, תקשור עם קרובינו ואהובינו שאינם עוד עימנו, וכיוצא באלו. קשה כמובן להתווכח עם כל מי שחווה סוג תקשור שכזה, ומן הסתם אין טעם רב בנסיונות לסתור חוויות תקשור כאלו ולייחס אותן לתופעות מדעיות מוכרות או למצבים מנטליים שניתן להסבירם. פשוט יותר לכבד את דבריהם וחוויותיהם של מי שהתנסו בכך ולהתייחס לדברים בדרך שנוחה לנו ולהשקפת עולמנו.

תחומי תקשור אחרים קלים יותר לתפיסה, להבנה ולהסכמה – אלו התחומים של תקשור בין בני האדם, תקשור בין האדם לסביבתו ובמיוחד תקשור בין האדם ובין גופו ונשמתו. תחומי תקשור אלו ניתנים בקלות ללימוד, לפיתוח ולחוויה, וטכניקות תקשור רבות בתחומים אלו יכולות בקלות להעשיר את עולמנו ולפתח את יכולותינו החברתיות, האישיות והסביבתיות. תקשור נכון בין הגוף לנפש מאזן את האדם, מונע תחלואה ומשפר את איכות החיים; תקשור בין בני אדם לבעלי חיים יכול לשמש לריפוי מחלות, הן של הגוף והן של הנפש, ולשפר את הדימוי העצמי ואת הבטחון העצמי; תקשור נכון בין האדם לבין סביבתו עשוי למנוע את השואה האקולוגית המאיימת על קיומנו; ותקשור בין בני האדם בונה גשרים ביניהם ומונע סכסוכים וקונפליקטים מיותרים, החל בסכסוכי שכנים ומשפחה וכלה במלחמות. תקשור איננו בהכרח מיסטיקה – תקשור הוא יסוד מוסד בחיינו כבני אדם.

 
 

מאמר זה וכל שאר התכנים שבאתר ביז אינפו מוגנים בהתאם לחוק זכויות יוצרים, אין להעתיקם בכל צורה שהיא אלא רק באישור כתוב מאתר ביז אינפו